عدم ارتباط با آدم های جدید

  سلام. دختر ۳.۵ ساله من وقتی مثلا با من میاد بیرون ، یهی آشنا که میبینم و وایمیستم باهاش سلام علیک کنم ، یا میخواد بیاد بغلم و روشو بکنه اونور که طرف رو نبینه یا اینکه میره پشت من قایم میشه.

  یا اینکه وقتی میریم پارک سوار سرسره که میشه وقتی میبینه چند تا بچه دارن میان سمت سرسره خودشو میکشه کنار و یه گوشه نگاهشون میکنه.

  البته این قضیه ۱۰۰% مواقع نیست ولی ۸۰ تا ۹۰% مواقع پیش میاد. یا خونه پدر مادرم که میریم و همه خواهر برادرا جمع هستن تا یه نیم ساعتی میره بغل مادرش  و بعدش کم کم یخش آب میشه.

  چه کنیم که اعتماد به نفسش بره بالا و یا این ماجراها همش به اعتماد به نفس برمیگرده یا مشکل دیگه ای هم هست؟

  کاربر عضو پرسیده شده در در فروردین ۲۹, ۱۳۹۸ روانشناسی کودک.
  اضافه کردن نظر

   سلام

   کودکان از سن ۳ سالگی به بعد آروم آروم وارد سن بازی های اجتماعی و ارتباطات گروهی میشوند و این قضیه طبیعی و نرمال است که در برخورد با غریبه ها همان لحظه ی اول احساس صمیمیت نکند و برای ارتباط اجتماعی نیاز به زمان بیشتری داشته باشد.

   این یک مساله کاملا طبیعی است و ربطی به اعتماد به نفس و .. ندارد. البته این مساله در کودکان مختلف با هم متفاوت است و کودکان از لحاظ رشد اجتماعی با هم متفاوت هستند.

   برای رشد ارتباطات اجتماعی کودک او را به خانه بازی ها، پارک و جمع های کودکانه بیشتر ببرید و اصلا به او اصرار نکنید که با بقیه بازی کن و حرف بزن و …

   کنارش باشید و اجازه بدین خودش کم کم با بچه ها صمیمی بشه و ارتباط بگیره

   گذر زمان و البته درک کردن مسائل رشدی کودکان توسط شما و همراهیتون باعث رشد ارتباطات اجتماعی او خواهد شد

   موفق باشید

   کارشناس سایت این جواب در فروردین ۲۹, ۱۳۹۸ داده شده.
   اضافه کردن نظر

   جواب شما

   با ارسال جوابتون، قبول میکنید که سیاست حفظ حریم شخصی و قوانین سایت را پذیرفته اید.