مهد نرفتن یک مرتبه ای

  سلام، دختر ۳ سال و ۷ ماهه ای دارم که مدت حدوداً یک و ماه نیم هست که به مهد میره، از روز اول خیلی خوب جذب مهد شد و راحت رفت سر کلاس و هیچ مشکلی نداشت.
  بعد یک مرتبه میگه دیگه سر کلاس نمیخواد بره. و میگه میخوام پیش تو بمونم مامان. آخرین جلسه ای که سر کلاس رفت الان دو هفته گذشته و بازم سر کلاس نمیره.
  میگه یکی از بچه های کلاس هلش داده و افتاده زمین. مربی میگه من چیزی ندیدم. اما من میدونم دخترم روی رفتار سایر بچه ها حساسه، و ناراحت میشه. حتی مربی گفت که بریم با پسری که این کار رو کرده صحبت کنیم که متوجه بشه و دیگه این کار رو نکنه، اما بازم حاضر نشد بره تو کلاس.
  من الان باید چکار کنم؟ من برای ثبت نام مبلغ بالایی پرداخت کردم. نمیخوام پولی که پرداخت کردم حیف بشه.‌ ما با هم میریم کلاس، من توی کلاس بغلی میشیم که بهانه من رو نگیره، اما باز هم حاضر نمیشه که بره داخل کلاس و تمام مدت پیش من میمونه. با اینکه گشنه میشه و حوصله اش سر میره باز هم حاضر نیست بره داخل.
  مربیش و بچه های کلاس رو دوست داره. فقط میگه دو تا پسر های کلاس رو دوست نداره. چون یه بار هلش دادن.

  کاربر عضو پرسیده شده در در فروردین ۱۹, ۱۳۹۸ ترس در کودکان.
  اضافه کردن نظر

   سلام

   اگر کودکتون در سایر محیط ها نیز ازشما به سختی جدا میشه و به شما وابسته اس این نشون دهنده ی اضطراب جدایی کودک شماست

   شاید برخورد بچه ها بهانه ای برای نرفتن به کلاس باشد ولی علت اصلی همان اضطراب جدایی است.

   به هیچ وجه سعی نکنید او را به زور سر کلاس بفرستید. اصلا قایمکی از او دور نشوید. سعی کنید آرام آرام از او فاصله بگیرید و به محیط کلاس نزدیک شوید

   اگر واکنش خیلی شدیدی دارد و با همه ی این اقدامات که در طول یکی دو ماه انجام میدهید باز تمایلی به سر کلاس رفتن نداشت به نظر من مهد برای او سنگین است و سعی کنید آرام ارام جدا شدن از او را در خانه بازی و پارک امتحان کنید با ساعت های کوتاه تر و کمتر.

   خواندن مطلب زیر نیز به شما کمک خواهد کرد:

   اضطراب جدایی کودکان

   کارشناس سایت این جواب در فروردین ۱۹, ۱۳۹۸ داده شده.
   اضافه کردن نظر

   جواب شما

   با ارسال جوابتون، قبول میکنید که سیاست حفظ حریم شخصی و قوانین سایت را پذیرفته اید.