مبارزه برای خوابیدن

  باسلام
  من پسری ٣٢ ماهه دارم، که از ١۴ ماهگی اتاق خوبش رو جدا کرده بودم.. ولی از چند ماه پیش؛ مثلا رمانی که ٢۴ ماه و یک بار هم ٣٠ ماهش بود و بنا به سفری که داشتیم و چند شب را در هتل پیش ما (البته در تخت جداگانه) میخوابیده.. چند هفته طول میکشیده تا ازین درخواست که من یا پدرش در اتاقش بخوابیم دست بکشد و مثل قدیم خودش بخوابه
  اما دو هفته گذشته، برای خواب شب مکافات هایی داریم..!!
  با اینکه مثل قبل، خواب بعدازظهر یک یا حداکثر ٢ ساعت بیشتر نیست و قبل خواب مراسم خواب داریم..
  بعد از مراسم خواب و اقدام برای خوابیدن، یک و گاها ٢ ساعت زمان می بره تا بخوابه (با اینکه از شدت خواب چشماش قرمز میشه و مدام خمیازه میکشه!!)
  سوال من این مسئله است، که آیا اینقدر یکدفعه ای نیاز بدن یه کودک نسبت به خواب میتونه تغییر کنه؟؟!!
  و اینکه باید چه کنم تا خوابش نظم قبل رو داشته باشه

  سپاسگذارم از وقتی که در اختیارم قرار میدید..

  کاربر عضو پرسیده شده در در اسفند ۱۹, ۱۳۹۵ خواب کودکان.
  اضافه کردن نظر

   سلام

   ممکنه تغییری در شرایط زندگیتون به وجود اومده باشه که کودک داره به اون مساله واکنش نشون میده و میخواد که اینطوری توجه بیشتری از شما بگیره

   در طول روز براش حداقل یکی دو ساعت وقت برای بازی بگذارین که نخواد با شب بیداری و دیرخوابیدن این توجه رو از شما بگیره.

   قبلش مراسم خواب اجرا بشه, مسواک بزنید, قبلش قصه قبل از خواب بگید و بوس شب بخیر و بعد اتاقش رو ترک کنید و بهش بگین که الان دیگه وقت خوابه. چون بچه کم کم میفهمه نق زدن فایده نداره و این مراسم همیشه اتفاق می افته و بعدش هم شرطی میشه و خوابش میبره.

   راه هایی مثل حمام قبل از خواب و ماساژ رو هم امتحان کنید و ببینید با چه روشی بهتر و زودتر خوابش میبره
   قبل از خواب کارهای هیجان انگیز نکنید, قبل از خواب چیزی ندید بخوره, از دو ساعت مونده به خواب دیگه بهش مایعات ندید مگر خیلی کم, چون اونوقت حتما شب دستشوبی داره, شام رو باید زود بخورید و از خوراکی هایی که میتونن خواب رو به هم بربزن پرهیز کنید. هر وقت بچه نق میزنه اگه سراغش میرید آرومش کنید و بعد برگردید به اتاقتون, خیلی از بچه ها جدا از چیزی نمیترسن فقط دنبال بهانه هستن تا بیان تو تخت شما, وقتی هم اجازه بدید میبینید هی ترسش بیشتر هم میشه, تو بچه های بزرگتر باید براش روشن کنیم که الان وقت خوابه و تو اگه خوابت هم نمیبره باید تو تخت خودت باشی نمیتونی مزاحم بقیه باشی, بچه ها باید به میزان صحیح و درستی نه بشنون, محدودیت داشته باشن و ببینن که مسائلی هم خلاف خواست اونها پیش میره.

   کارشناس سایت این جواب در اسفند ۱۹, ۱۳۹۵ داده شده.
   اضافه کردن نظر

   جواب شما

   با ارسال جوابتون، قبول میکنید که سیاست حفظ حریم شخصی و قوانین سایت را پذیرفته اید.