راه نرفتن کودک ۱۴ ماهه ام

سلام

دخترم ١۴ ماه و نیمه است اما متاسفانه هنوز بطور مستقل راه نمیره و نمی ایسته ، البته توانایی ایستادن برای چند ثانیه و همچنین یک یا دو قدم راه رفتن رو داره اما اینکار رو نمیکنه. فقط یکی دوبار توی جمع این کارو کرده که فهمیدیم میتونه اما تمایلی نداره و بیشتر با گرفتن دست ما راه میره و گاهی با واکر. من احساس میکنم خودش علاقه ای به مستقل راه رفتن نداره چون هفته پیش توی جشن خانوادگی برای اینکه توجه اطرافیان رو جلب کنه و تشویق بگیره چند مرتبه به تنهایی ایستاد البته هر دفعه برای چند ثانیه اما برای شروع خوب بود اما توی این چند روز هر چقدر تشویق به ایستادن میکنیم تمایلی از خودش نشون نمیده و می خواد که دستشو بگیریم مگر اینکه توی جمع باشیم و برای جلب توجه اطرافیان .در ضمن من بخاطر درد مچ دست نمیتونم زیاد بغلش کنم و از صبح تا بعد از ظهر که پدرش بیاد کمتر از یک ربع ٢٠ دقیقه در مواقع ضروری بغل میشه و بیشتر با گرفتن دستش راه میبرمش ممکنه بخاطر جبران این کمبود تمایل به مستقل راه رفتن نداشته باشه؟

کاربر عضو پرسیده شده در در آبان ۱۰, ۱۳۹۵ روانشناسی کودک.
اضافه کردن نظر
  بهترین جواب

  سلام

  بغل شدنش ربطی نداره میتونید نشسته بغلش کنید. مهم اینه که براش وقت بذارید و خیلی در آغوش بگیریدش. ولی به دلیل ضعف عضلانی یا حمایت و مراقبت زیاد از حد شما میتونه این رفتار رو داشته بشه. بهتره پزشک چک کنه. همینطور کاردرمانگر. کاملا رشد حرکتیش رو چک کنن چون رشد حرکتی فقط شامل راه رفتن نمیشه. اگه ارزیابی بشه بهتر میشه نظر داد و اگه تاخیر همه جانبه تشخیص بدن از الان مداخلات خیلی بهتر جواب میده.
  ولی اینطور که به نظر میرسه این بچه ترس یا اضطرابش مانع از تنها راه رفتنش میشه. مثلا از افتادن میترسه. ممکنه این ترس رو در جنبه های دیگه رفتاریش ببینید. معمولا در بچه هایی که حمایت زیادی میشن, مادران زیادی نگران دارن یا بچه تجربه تلخی داره اینجور چیزها پیش میاد. در کل بدون ارزیابی پیشنهاد میکنم حتما در گروه همسالان تلفیقش کنید

  کارشناس سایت این جواب در آبان ۱۰, ۱۳۹۵ داده شده.
  اضافه کردن نظر

  جواب شما

  با ارسال جوابتون، قبول میکنید که سیاست حفظ حریم شخصی و قوانین سایت را پذیرفته اید.