جنگ بازی

  سلام خسته نباشید،پسری چهارسال و نیمه دارم خیلی عشق بازیهای جنگی و رفتن به جنگ و پهلونی و زور زیاد داره،نمیدونم چکار کنم از سرش بیافته،و چون اطرافیان از این کاراش خسته شدن و بهش میگن نکن،حوصله نداریم و خوشمون نمیاد میترسم اذیت شه،دیروز همه ی شمشیر و تیر کمون و تفنگ و هرچی داشت جمع کردم قایم کردم،بهش هم گفتم نباید از این بازی ها کنی خواب بد میبینی….
  هرکی میاد خونمون شروع میکنه به تعریف که من مثل شیرم،زورم مثل ببره میتونم مثل شیر اینطوری کنم،من پهلوونم،دیگه از شورش دراورده ،ممنون میشم راهنمایی کنید

  کاربر عضو پرسیده شده در در دی ۱۳, ۱۳۹۵ پرخاشگری در کودکان.
  اضافه کردن نظر

   سلام

   هر بچه ای خلق و خو و شخصیتی داره و معمولا پسرا تو دوران هایی به این بازی ها علاقمند میشن و این مساله غیرطبیعی نیست تا زمانی که به بقیه آسیب نزنه. نیازی نیست وسایلش رو جمع کنید و یا بهش دروغ بگین که خواب بد میبینی در عوضش بهش پیشنهاد های جذابتری بدین مثلا بگین بیا با هم بریم تو حیاط تو شیر باش و مثلا من بره با هم گرگم به هوا بازی کنیم یا مثلا تشویقش کنید به بازی هایی که فعالیت فیزیکی کمتری داره مثلا یه جعبه درست کنین و مثلا اون ماسک شیر بزنه و شما ماسک روباه و تو اون جعبه که مثلا تلویزیونه نقش بازی کنید. این علایق بچه ها رو این طوری جهت دهی کنید ولی مانعش نشید.

   و اینکه اگه این رفتار پیش بقیه اذیت کننده اس براش قانون بذارین که مثلا با هم دیگه یا با پدرت میتونی شمشیر بازی کنی ولی وقتی مهمون میاد فلان بازی( یه بازی که بچه های مهمون هم دوست داشته باشن) رو بهش پیشنهاد بدین و با اون سرگرمش کنید. فرزند پروری نیاز به خلاقیت داره. برای آشنایی با بازی های مختلف و رفتار با کودک میتونید به سایت ما بخش کودک سر بزنید:

   دنیای کودک

   کارشناس سایت این جواب در دی ۱۳, ۱۳۹۵ داده شده.
   اضافه کردن نظر

   جواب شما

   با ارسال جوابتون، قبول میکنید که سیاست حفظ حریم شخصی و قوانین سایت را پذیرفته اید.