آموزش توالت رفتن

جواب داده شده

  باسلام به شما عزیزی که لطف کردید که این شرایط رو فراهم کردید که برای مادرانی که مثل من که شرایطی زمانی ندارند بتونیم مشاوره بریم.
  مشکل من از پوشک گرفتن و آموزش توالت رفتن فرزندم هست. من یه پسر۲ سال و۷ ماهه دارم که اعداد رو تا پانزده میتونه بشماره.رنگ ها روبلده .همچنین حیوانات و میوه و اعضای بدن رو بلده .نقاشی میکشه مشکل من با یاد گرفتن برای توالت رفتنش هست که بامن همکاری نمیکنه .بعد از اینکه جیش یا پی پی میکنه اعلام میکنه .از همه روشی استفاده کردم .استفاده از لگن یل حتی فضای دستشویی براش قشنگ کردم ولی متاسفانه همکاری نمیکنه چند بار امتحان کردم اینقدر خودشو تو دستشویی نگه داشت که دل درد گرفت یا وقتی در مورد موضوع دستشویی صحبت میکنم جوری رفتار میکنه که یا نشنیده یا خودش رو به کوچه علی چپ میزنه واقعا نمیدونم چیکار کنم لطف کنید شما متخصص عزیز من رو راهنمایی کنید .بابت وقتی که گذاشتید ممنونم .باتشکر

  کاربر عضو پرسیده شده در در اردیبهشت ۱, ۱۳۹۸ آداب توالت کودکان.
  اضافه کردن نظر
   بهترین جواب

   سلام و روز بخیر خدمت شما

   یکی از مسائلی که برای از پوشک گرفتن کودکان باید توجه داشته باشید این است که کودک شما از لحاظ جسمی و فیزیکی به این توانایی رسیده باشد که بتواند ادرار یا مدفوعش را نگه دارد.

   برای فهمیدن این مساله هر نیم ساعت یا یک ساعت یک بار پوشک کودک را چک کنید و اگر پوشکش به مدت ۲-۳ ساعت خشک بود به این معناست که ماهیچه اسفنکتر مثانه قادر است ادرار را نگه دارد و این توانایی را دارد. اگر این توانایی را داشت ابتدا با کتاب هایی مثل مامان من جیش دارم از شکوه قاسم نیا و سایر کتابهایی که در این زمینه برای کودکان نوشته شده و یا انیمیشن های کودکانه در این رابطه شروع کنید.

   برایش کتاب بخوانید و اجازه بدهید ذهنش آمادگی این مساله را پیدا کند سپس برای آموزش وی و بردن او به دستشویی اقدام کنید.

   کودک شما هنوز زمان برای از پوشک گرفتن دارد پس در این مورد عجله ای به خرج ندهید تا به راحتی او را از پوشک بگیرید

   اصلا در بازه زمانی که به او آموزش میدهید اگر نتوانست ادرار یا مدفوعش را کنترل کند او را دعوا نکنید چون دچار تنش و استرس میشود و اوضاع بدتر میشود و دیرتر میتوانید او را از پوشک بگیرید.

   به نظر من فعلا مدتی از صحبت کردن یا مجبور کردن وی به این کار خودداری کنید و کتاب ها و انیمیشن های مربوط به دستشویی کردن کودکان را همراه با او ببینید تا از لحاظ ذهنی آمادگی پیدا کند و حتی گاهی خود کودکان بعد از مدتی برای دستشویی رفتن اعلام آمادگی میکنند.

   نگرانی بیش از اندازه ی شما او را لجباز تر میکند پس مدتی بیخیال شوید واجازه بدهید زمان بگذرد و کارهایی که گفتم را انجام دهید.

   موفق باشید

    

   کارشناس سایت این جواب در اردیبهشت ۱, ۱۳۹۸ داده شده.
   اضافه کردن نظر

    ممنون عزیزدل

    کاربر عضو این جواب در اردیبهشت ۱, ۱۳۹۸ داده شده.
    اضافه کردن نظر

    جواب شما

    با ارسال جوابتون، قبول میکنید که سیاست حفظ حریم شخصی و قوانین سایت را پذیرفته اید.